UltraMap

 

GENEL BAKIŞ
 
UltraMap, dünyanın en büyük yazılım firması olan Vexcel’in UltraCam kameraları için özel olarak tasarladığı, baştan sona tüm fotogrametrik iş akışını tam otomatik, hızlı ve çok yüksek kalitede gerçekleştirmenizi sağlayan görüntü işleme yazılımıdır. 4.0 versiyonu ile homojen blok renk dengesini sağlayamaya yarayan Project-Based Color Balancing (PBCB), fotogrametride devrim niteliğindeki görüntülerden Nokta Bulutu toplama, tam otomatik olarak oluşturulan yüzey modelleri ile (DSM) veya arazi modelleri ile (DTM) ortofoto üretimi imkânlarını kullanıcılara sunmuş bulunmaktadır.
 
UltraMap 4.0 tam otomatik iş akışı ile kullanıcılara sunulan imkanlar:

  • Metrekarede birkaç yüz tane ile Lidardan daha yoğun nokta bulutu oluşturma imkânı
  • Otomatik 3D model oluşturma
  • Çok yüksek hassasiyette Sayısal Yüzey Modeli (DSM) oluşturma
  • Otomatik oluşturulan yüzey modeli ile DSMOrtho oluşturma
  • Otomatik oluşturulan arazi modeli ile DTMOrtho oluşturma
TEKNİK ÖZELLİKLER
 
 
UltraMap Veri Girişi, Proje sırasında çekilen görüntüler bu modül ile Ultracam (raw imagery) ham görüntüler haline dönüştürülür.
 
 
UltraMap Essentials, Bu modül ile Ultracam ham görüntüleri standart formatlarına dönüştürülür. Bu sayede görüntüler UltraMap te ve/veya farklı bir yazılımda kullanılabilir. UltraMap Essentials modülü iki işlem adımına bölünmüştür; UltraMap ham data ünitesi ve UltraMap radyometri
 
 

UltraMap AT Bu havai nirengi modülü ile Ultracam görüntüleri; yer kontrol noktaları ve GPS/IMU datası ile dengelenip dış yöneltme parametreleri elde edilir.

ULTRAMAP DENSE MATCHER Bu modül ile level-2 görüntüler ve dış yöneltme parametre-leri kullanılarak yüksek yoğunluklu nokta bulutu ve DSM(Sayısal Yüzey Modeli) elde edilir. Bu 3 boyutlu nokta bulutu ve DSM datası standart formatlara dönüştürülüp farklı yazılımlarda kullanılabilir.
 
 
UltraMap Ortho Pipeline Bu modül ile level-2 görüntüler, havai nirengi sonuçları, radyometrik ayarlar kullanılarak Orto mozaik oluşturulur. İki farklı ortho görüntü elde edilebilir; DSMOrtho ve DTMOrto
 
ULTRAMAP 3D UltraMap ile gelen bu modül ile otomatik 3D Textured TIN oluşturulabilir ve 3 boyutlu Nokta Bulutu elde dilebilir.
Copyrights © 2017-2019 Designed & Coded by Ankatek Software Ltd.