Anlaşılması ve uygulanması kolay olan yeni bir obje tabanlı görüntü segmentasyonu, sınıflandırması ve detay çıkarımı yapan ek modül içermektedir. Modül (Geomatica Object Analyst), karmaşıklığı azaltmak ve kullanıcılara son derece doğru, nesne tabanlı tematik sınıflandırma haritaları geliştirme fırsatı sunmak için tasarlanmış hepsi bir arada arabirimi sağlar.

Kullanımı Kolay ve Güçlü Görüntü Segmentasyonu ve Sınıflandırması
Geomatica Object Analyst, Geomatica Focus'a entegre edilmiş ve kullanımı kolay olan, baştan aşağıya grafiksel sihirbaz bir ara yüzdür. Patentli görüntü segmentasyonu, ölçek ve şekil parametrelerine göre ayarlanabilen oldukça doğru görüntü segmentleri üretir. Geomatica’nın dijital yüzey ve arazi modellerinin (DSM / DTM) çıkarımı veya segment özniteliğinin bitki örtüsü indeksleri ile eşleştirilmesi gibi diğer uygulamalarına ait veri ön hazırlığını güçlendirir. Object Analyst, makine öğrenim tabanlı sınıflandırıcı (Support Vector Machine - SVM) ile eğitim ve yer koleksiyonu doğrulaması için yeniden tasarlanmış bir ara yüz içerir. Son sınıflandırmada ayıklama işlemi ayrıca kolay bir şekilde otomatik veya manuel çözme işlevleri, sınıfların yeniden atanması ve etkileşimli yöntem tabanlı seçim ile başarıyla tamamlanır.

Kanıtlanmış Doğruluk
Güney Afrika’da Landsat ETM+ görüntüleri ve yer  tabanlı doğrulama yöntemleri kullanılarak, Object Analyst doğruluk değerlendirmesi 20 karışık sınıf üzerinde yapıldı. Genel doğruluk 95% üzerindeydi.
 
Copyrights © 2017-2019 Designed & Coded by Ankatek Software Ltd.